Balkon Özellikleri

Hayalinizdeki kış bahçesi hangi özellikleri sunmalı? Daha fazlasını keşfedin.

BİREYSEL VE TARZ OLUŞTURUCU

Bir balkonun görünümü sadece destekler ve zemin plakaları ile değil, aynı zamanda korkuluklar ile de belirgin şekilde vurgulanır.

Schüco size, tarz oluşturan bu üniteler için farklı dolgu elemanlarının farklı korkuluk sistemleri ile kombinasyonundan oluşan çok sayıda bireysel tasarım imkanları sunar.

KORKULUK SİSTEMİ G​ 52​ R

Çağdaş balkonlar için modern korkuluk sistemi G 52 R çok yönlü kullanım imkanları sunar. Sistemin etkileyici görünümü, özellikle çok çeşitli sabitleme seçenekleri ve dolgu türleri ile belirlenir.

 • Schüco balkonların yuvarlak boruya ve kare desteklere uygun düşey profiller ve trabzanlar
 • Korkuluk dolgu panellerinin kenarını çevirmek için şık tasarlanmış çerçeve profilleri, seçime bağlı olarak düşey profillerin iç veya dış tarafında kullanılabilir
 • İki trabzan seçeneği veya 4 ya da 2 taraflı depolama sayesinde tasarım seçenekleri
 • Cam gibi farklı dolgu elemanları mümkündür
 • Bir yan görüş korumasının entegrasyonu mümkündür

KORKULUK SİSTEMİ G 52 S

Schüco Sistemi G 52 S, çelik görünümlü alüminyum elemanlardan oluşan bir korkuluk sunar. Böylece alüminyum malzenin düşük ağırlık, renk ve şekil seçenekleri gibi avantajlarını modern çelik görünüm ile birleştirir. Birçok model ve RAL kaplaması ile temin edilebilen G 52 S ile modern mimari talepleri karşılayan ve bunun haricinde Euro kodunun statik taleplerine uygun olan korkuluk çözümleri mümkündür.

 • Schüco balkonlarında, beton, çelik ve alüminyum konstrüksiyonlar evrensel olarak kullanılabilir
 • Dışa çıkıntılı olarak sabitleme
 • Alüminyum ve paslanmaz çelik trabzanlar
 • 2 ve 4 taraflı çerçeve tutucuları ile tasarım seçenekleri veya doğrudan vidalama ile çerçevesiz görünüm
 • Cam, delikli sac veya kompakt yapı plakaları gibi farklı dolgu elemanları mümkündür

KORKULUK SİSTEMİ G 48

Korkuluk sistemi G 48, trabzan, taban kirişi ve düşey profilindeki net dikdörtgen çizgiler ve şekiller ile ön plana çıkmaktadır. Bu sırada korkuluk tüm balkon kenar profillerine ve çelik beton balkon platformlarına monte edilebilir. Taban kirişi, kenar profil ile birlikte etkin bir alt bitiş oluşturur. Korkuluk sistemi; cam çıtası ve dolgu elemanı kullanımı ile, her korkuluğa bireysel bir tasarım sağlamaya izin veren çok sayıda varyasyon seçeneği sunar.

 • Kare, yuvarlak veya çelik görünümlü balkon desteklerin tarzına uygundur.
 • Kenar profili veya çelik beton balkon plakaları üzerine kapazlama konstrüksiyon olarak sorunsuz montaj
 • Özel trabzan tutucuları sayesinde desteklere kolay bağlantı
 • Schüco yığma balkonlar ile uyumlu

BALKON ÇATILARI İLE DAHA GÜZEL BİR YAŞAM

Böylece tüm mevsimleri kuru geçirirsiniz – Schüco balkon çatıları sonradan eklenebilir.

Balkon çatıları, balkonların genişletilerek kullanılmasına önemli ölçüde katkıda bulunur. Çünkü rüzgardan ve yağmurdan korunan balkonlar, genişletilmiş bir yaşam alanına dönüşür.

BALKON ÇATILARI: BİREYSEL TASARIM SEÇENEKLERİ

Schüco çatıları size şekil, tasarım ve boyutta çok yönlü planlama özgürlüğü sunar. Bu sistemler ile beşik çatılar, dört yüzeyli çatılar, köşe çatılar veya tek eğimli çatılar inşa edilebilir. Boyut, mükemmel şekilde balkonunuza uyarlanır. Farklı cam kalınlıkları, kötü havalarda da güvende hissetmenizi sağlar.

Schüco balkonları, kontrollü drenaj için esnek şekilde konumlandırılabilen drenaj mesnetleri ve boşaltma boruları sunar. Bu, binanıza nem sızmasını önler. Kolay montaj sayesinde çatı konstrüksiyonları kolayca takılır.

Görüş korumasından çiçek kutusuna kadar – Balkonlar için Schüco aksesuarları refah faktörlerini arttırır. Schüco aksesuarları, balkonunuzun veya terasınızın fonksiyon ve kullanım imkanlarını genişletir.

CAMLAMALAR: BALKONLARI DAHA DA KULLANILABİLİR HALE GETİRMEK

Schüco balkon camlamaları ile ilave kullanılabilir alanlar oluşturulabilir. Sistem, bireysel loca, balkon tasarımını ve ayrıca bahar ile sonbahardaki kullanım süresinin uzatılmasını mümkün kılar.

Cam üniteler göze çarpmaz ve hava koşulları, gürültü ve ısı gibi dış etkenlere karşı etkili bir koruma sunar. Ayrıca camların bakımı son derece kolaydır.

ÇİÇEK KUTULARI: BİRAZ DOĞA – DOĞRUDAN BALKONDA

Komple çiçek kutusu, boylamasına serbestçe uyarlanabilir ve iyi düşünülmüş bileşenleri ile şık ve güvenilir bir sistem çözümü oluşturur.